לאיכות הסביבה ←

תקן בנייה ירוקה 5281

עם התרבות תתי התחומים תקן 5281 הנו תקן ישראלי מורחב וחדש בתחום הבנייה הירוקה. התקן הוא למעשה סדרה של תקנים אשר מגדירים מהי בנייה ירוקה בתחומים הבאים: בריאות ורווחה, אנרגיה, קרקע, מים, תחבורה, חומרים, פסולת, חדשנות וניהול אתר הבנייה. החוק נהגה על ידי המועצה לבנייה ירוקה והוא פורסם במתכונת החדשה בשנת 2011 ובו דרישות ממוקדות לבנייה ירוקה לכל סוגי המבנים, למסחר ונדל"ן, לבתי מגורים, למבני בריאות, מסחר, תיירות, מבני ציבור ועוד. כמו כן, יש לציין כי כל בנייה באחת מערי פורום ה-15 מחויבת בצירוף מלווה לבנייה ירוקה. החל ממרץ 2022 התקן הופך להיות מחייב וכל בניין/ מבנה תעשייה חדש שעתיד לקום יחויב באישור מכון התעדה לתקן

חשיבות הליווי בבנייה לפי תקן 5281

בנייה תיקנית על פי דרישות התקן דורשת מיומנות רבה ולכן מומלץ ביותר להיות מלווים על ידי אנשי מקצוע מנוסים ותיקים, שמכירים את התקן היטב ואת דרישותיו. כבר בצעדים הראשונים לבנייה יש צורך להיות מלווים על ידי אנשי המקצוע. יש צורך למצוא פתרונות יצירתיים וחכמים לאתגרי הבנייה הירוקה ותקנותיה, לתכנן, לכוון ולהוביל לחיסכון בעלויות הבנייה, לניצול נכון של משאבי המבנה ולהימנעות מהגבלות או קנסות שעלולים להיווצר בשל תכנון לקוי.

יתרונות הליווי המקצועי

עד לפני כמה שנים אדריכלים, קבלנים ומנהלי פרויקטים היו אלה שהובילו את הבנייה. מאז כניסתו של תקן 5281 לתוקף ישנו צורך בליווי מקצועי של מלווה בנייה ירוקה אשר הוסמך על ידי מכון התקנים ללוות יזמים, אנשים פרטיים, קבלנים, אדריכלים ומהנדסים. ליווי מקצועי בבנייה ירוקה על פי תקן 5281 יספק פתרונות חכמים במהירות, בזמן אמת ועוד טרם הכניסה לבעיה ביישום דרישות התקן. ליווי מקצועי יעשה באופן אקטיבי תוך חתירה לאפקטיביות, יעילות וחיסכון.

אנו בחברת גרין לייט מספקים שירותי ליווי וייעוץ לבנייה ירוקה על פי תקן 5281 ולנו ניסיון רב שנים בליווי ובעבודה מול הגופים הרגולטוריים. נשמח להעמיד את ניסיוננו לרשותך, כדאי לצלצל כבר עכשיו.