לאיכות הסביבה ←

תיק מפעל

הכנת תיק מפעל/תיק שטח

ישנם לא מעט מפעלים בארץ שבהם הימצאותם חומרים מסוכנים עשויה  לגרום לתקריות חירום חמורות – כמו למשל דליפת חומר מסוכן, פיצוץ או שריפה וכדומה. בדרך כלל תקריות אלו נגרמות בשל תקלה נקודתית או בשל טיפול לא זהיר בחומרים, בין אם בתחזוקה השוטפת ובין אם בעת האחסון, השימוש או בשל תקלות טכניות.

על פי תקנות רישוי עסקים התשנ"ג 1993 (מפעלים מסוכנים) כל ארגון או מפעל שמאחסן חומרים מסוכנים ומוגדר כמפעל מסוכן נדרש בהחזקת תיק ממפעל אשר מפרט את המידע המקיף להתמודדות עם כל מקרי החירום שעלולים להתרחש בשטח המפעל.

מה יכלול התיק?

תיק המפעל יכלול בין היתר את תוכניות המפעל ואת תיאורו, מקרי חירום שעלולים להתרחש בהתאם לאופי המפעל, את תוכנית ההיערכות לטיפול באירועי חירום, תיאור צוותי עבודה ומערך כוח אדם שמטפלים באירועי חירום במפעל, מערכי גילוי האש וכיבוי האש במפעל, רשימות של אמצעי שינוע ומיגון, פירוט מערך האבטחה ועוד.

תיק שטח

תיק שטח הוראת מכ"ר 503 נוצר על ידי שירותי הכבאות וההצלה ומטרתו היערכות מוקדמת ומותאמת לטיפול באירועים מסוכנים במבני ציבור, מפעלים להם יש תיק מפעל בהתאם לתקנות אינם מחויבים בתיק שטח במידה ויש להם תיק מפעל.

בדומה לתיק מפעל, מטרתו של תיק השטח היא להגדיר את כל הפרטים שיסייעו לשירותי הכבאות וההצלה לנהל אירוע מסוכן. תיק השטח יכיל את תרשימי השטח של הארגון, את פירוט מערכות החשמל, המים והציוד לגילוי וכיבוי האש, את רשימת בעלי התפקידים האחראיים במצבי חירום, את דרכי ההתקשרות עמם, את פירוט אירועי החירום שעלולים להתרחש במבנה ועוד.

מומחים בהכנת תיקי מפעל ושטח

להכנת תיק שטח או תיק מפעל נדרשת מיומנות רבה, יסודיות והיכרות מעמיקה בתחום. אנו בחברת גרין לייט מעניקים שירותי הכנת תיקי מפעל ושטח והענקת שירותי ייעוץ והכנת תוכניות בטיחות עבור המגזר הציבורי והפרטי כאחד. לנו ניסיון רב מול גורמי רגולציה ולכל אורך הדרך אנו מקפידים על אדיבות מקצועית ויחס אישי לכל לקוח, כדאי ליצור עמנו קשר כבר כעת.