בטיחות

 

ייעוץ חומרים מסוכנים

מפעלים וגופים ציבוריים שונים זקוקים לאחסון החומרים המסוכנים שלהם – ועל הטיפול בחומרים אלו להתבצע על פי הדרישות החוקיות של משרדים וגופים שונים, לרבות פיקוד העורף, המשרד להגנת הסביבה, רישוי העסקים המקומי, שירותי הכבאות ועוד.

קרא עוד >

הכנת תיק שטח/ תיק מפעל

ישנם לא מעט מפעלים בארץ שבהם הימצאותם חומרים מסוכנים עשויה  לגרום לתקריות חירום חמורות – כמו למשל דליפת חומר מסוכן, פיצוץ או שריפה וכדומה. בדרך כלל תקריות אלו נגרמות בשל תקלה נקודתית או בשל טיפול לא זהיר בחומרים, בין אם בתחזוקה השוטפת ובין אם בעת האחסון, השימוש או בשל תקלות טכניות.

על פי תקנות רישוי עסקים התשנ"ג 1993 (מפעלים מסוכנים) כל ארגון או מפעל שמאחסן חומרים מסוכנים ומוגדר כמפעל מסוכן נדרש בהחזקת תיק ממפעל אשר מפרט את המידע המקיף להתמודדות עם כל מקרי החירום שעלולים להתרחש בשטח המפעל.

קרא עוד >

נוהל חירום

אירוע חירום יכול להתרחש במדינת ישראל בכל רגע נתון ואולי אף יותר ממדינות אחרות בעולם. האירועים יכולים להיות בשל שלל מצבים כגון שריפות, דליפת חומרים מסוכנים, אירועים שנוצרים מפעילות ביטחונית או בשל רעידת אדמה. לאירועי חירום לא ניתן להתכונן וברוב המקרים הם חלים בהפתעה. אם צוות המפעל מתודרך, מאומן ומוכן לאירוע חירום, הוא ידע לפעול על פי ההנחיות ובכך ניתן יהיה להציל חיים.

קרא עוד >

הדרכות בטיחות ואיכות סביבה

שמירה על בטיחות ותקינות עבודה במפעלים בארגונים וחברות מסייעת בצמצום ניכר או מניעה לגמרי של תאונות עבודה ותאונות שגורמות לנזק כלכלי לארגון. ידוע כי אחת הסיבות המובילות לתאונות עבודה היא חוסר הקפדה על כללי בטיחות או חוסר ידע של העובד בדבר סיכונים הכרוכים בעבודתו.

קרא עוד >