לאיכות הסביבה ←

חוק האריזות

מהו חוק האריזות? כיצד ניתן לעמוד בדרישות חוק האריזות וליישם פתרונות עבור? מהם עיקרי דרישות החוק?

חוק האריזות נכנס לתוקף ב-1.3.2011 ומטרתו להוביל מהלך להקטנת ההשפעה הסביבתית של אריזות מוצרים על הסביבה וזאת על ידי צמצום כמויות פסולת של אריזות אשר מועברים להטמנה. החוק מעודד הפחתה של שימוש באריזות ומחזורן, זאת תוך הטלת אחריות על היצרנים והיבואנים בכל הנוגע למוצרים הארוזים, דיווח עליהם ומחזורם.

חוק האריזות – אילו חובות החוק מטיל על יצרנים ויבואנים?

על פי חוק האריזות ישנה חובה להגיש דו"ח דו שנתי למשרד להגנת הסביבה. דו"ח זה יכלול את משקל האריזות, את החומרים ממנו הן עשויות ואת מספר האריזות שיובאו או יוצרו. חובה נוספת הנה להתקשר עם תאגיד מחזור מוכר ולקבוע יעדים שנתיים למחזור פסולת האריזות. על פי דרישות החוק כל חברה נדרשת לנתח והפיק דו"ח על פי כל סוג אריזה, בין אם מדובר על מתכת, פלסטיק או קרטון.

היתרונות של קבלת ליווי מאת המומחים בתחום

חברה המתמחה בתחום חוק האריזות תבצע עבור הארגון שלך מספר פעולות קריטיות, אשר יסייעו לו לעמוד בתקנים הנדרשים:

• סקר מקיף ובו ינותחו כל סוגי הפסולת של האריזות המופקות על ידי החברה על פי סוגם וכמותם, כמו כן הסקר יכלול בדיקה אילו פסולות הנן מחויבות לחוק האריזות.

• מתן מצע פתרונות לצמצום הפסולת, כולל התחשבות בצמצום העלויות הנגזרות מצמצום הפסולת.

• דיווח דו שנתי אשר נדרש על פי החוק הכולל את מספר האריזות, את החומרים מהן עשויים האריזות ומשקלן.

• התקשרות מול הרשויות והתאגידים השונים בנוגע להתאמות לחוק האריזות וסיוע בעריכת חוזה התקשרות מול תאגידי מחזור.

אנו בגרין לייט מלווים יצרנים ויבואנים מול תאגידי המחזור ומספקים עבורם מעטפת תומכת הכוללת ייעוץ, הפקת דוחות וסקרים, בייצור דוחות שנתיים וחתימה על הסכמים. אנו מזמינים אותך ליהנות משירות שיחסוך לך כל התעסקות עם חוק האריזות למידע נוסף התקשר אלינו !