לאיכות הסביבה ←

הדרכות בטיחות ואיכות סביבה

שמירה על בטיחות ותקינות עבודה במפעלים בארגונים וחברות מסייעת בצמצום ניכר או מניעה לגמרי של תאונות עבודה ותאונות שגורמות לנזק כלכלי לארגון. ידוע כי אחת הסיבות המובילות לתאונות עבודה היא חוסר הקפדה על כללי בטיחות או חוסר ידע של העובד בדבר סיכונים הכרוכים בעבודתו.

דרישות החוק

במרבית מדינות העולם וכך גם בישראל, מכירים בחשיבות הבטיחות בעבודה ולכן חוקקו חוקים ונקבעו תקנות בנושא. החוק מחייב מעסיקים להעביר את העובדים הדרכות בתחום הבטיחות, כדי להכשירם בתחום כללי הזהירות וכדי ללמדם כיצד לבצע את העבודה תוך לקיחת הסיכונים הנמוכים ביותר.

מה כוללות הדרכות בטיחות?

הדרכות הבטיחות מועברות למנהלי עבודה, לנאמני הבטיחות בחברה ולכלל העובדים. הנושאים כוללים בין היתר אחריות מנהלים, תרגול הצוות למצבי חירום שונים, כללי בטיחות בעבודה עם כימיקלים, בטיחות גובה ואש, בטיחות בעבודה עם קרינה לסוגיה ועוד.

מה יכללו ההדרכות בתחום איכות הסביבה?

המודעות לנושא הסביבתי עלתה בשנים האחרונות, כמו גם האכיפה מצד המשרד להגנת הסביבה ולכן מפעלי וארגונים מבקשים לצמצם עד כמה שניתן פגיעות אלה. הדרכות בתחום הסביבה כוללות שלל נושאים, בין היתר כיצד נמנעים ממצבים בהם מפרים את החוק להגנת הסביבה, כיצד מעלים בקרב העובדים את המודעות לשמירה על איכות הסביבה, הכרת תחומים שונים בתחום כמו איכות המים, טיפול בפסולת, נזקי רעש, טיפול בחומרים מסוכנים, שפכים, מחזור ועוד. כמו כן, ההכשרות כוללות את הכרת תפקידו של נאמן איכות הסביבה במקום העבודה, זיהוי מצבים של זיהום הסביבה, ביצוע תצפיות, טיפול במיזוג, אוורור נכון של המתקן, הכרת סוגי דלק, טיפול בשפכים, חסכון במים ועוד.

אנו בגרין ליין מבצעים הדרכות בטיחות ואיכות סביבה למפעלים בכל סדר גודל. לנו ניסיון רב בתחום ואת ההדרכות אנו מבצעים באדיבות, תוך מתן מידע מקיף מתוך ניסיוננו. כדאי לצלצל אלינו כבר עכשיו, נשמח לעמוד לרשותך.