לאיכות הסביבה ←

נוהל חירום

אירוע חירום יכול להתרחש במדינת ישראל בכל רגע נתון ואולי אף יותר ממדינות אחרות בעולם. האירועים יכולים להיות בשל שלל מצבים כגון שריפות, דליפת חומרים מסוכנים, אירועים שנוצרים מפעילות ביטחונית או בשל רעידת אדמה. לאירועי חירום לא ניתן להתכונן וברוב המקרים הם חלים בהפתעה. אם צוות המפעל מתודרך, מאומן ומוכן לאירוע חירום, הוא ידע לפעול על פי ההנחיות ובכך ניתן יהיה להציל חיים.

מהו נוהל חירום במפעל?

מפעלים רבים מכילים חומרים מסוכנים שבמצבי חירום עלולים לגרום לשריפה, פיצוץ או לדליפה שיסכנו את השוהים באזור. כדי למנוע מצבי פאניקה ובהלה, יש ליצור נוהל חירום מפעלי שיאפשר למעורבים ולשוהים במקום לדעת היטב כיצד עליהם לפעול במקרה חירום.

הנוהל יכלול את סדר הפעולות בהן יש לנקוט בעת מקרה חירום, את תיאור בעלי התפקידים והדרך ליצור עמם קשר, את צוותי החירום במפעל, את הפירוט המלא של אמצעי המיגון לטיפול באירוע החירום ועוד.

ממונה בטיחות והדרכת כיבוי אש לעובדים

חלק בלתי נפרד מנוהל החירום הוא מינוי ממונה בטיחות והדרכת העובדים בנוהל החירום, לרבות הדרכת כיבוי אש. את השירות ניתן לשכור מאנשי מקצוע בחוץ ויש לבצע תרגולי חירום הכוללים את כל מצבי החירום שעלולים להתפתח במפעל, ככל שהדבר יעשה באופן מקצועי יותר ובתקיפות גבוהה יותר, כך העובדים ידעו כיצד להתנהל בעת חירום. הדרכת כיבוי האש צריכה להיות מקיפה ולכלול מניעת דליקות, התמודדות עם אירועי אש והיבטים שונים הקשורים לבטיחות אש.

שומרים על המפעל ועל העובדים

אנו בחברת גרין לייט מתמחים בהכנת נהלי חירום למפעלים ומבני ציבור בכל סדר גודל. המומחים שלנו מלווים באופן מקצועי ארגוני, בליווי אישי ומותאם, בהיכרות מעמיקה עם החוקים והתקנות ותוך ניסיון רב בעבודה מול גורמי רגולציה. אנו מציעים שירות מקצועי ללא רבב, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו ולשוחח עם נציג שישמח לענות על כל שאלה.