לאיכות הסביבה ←

ייעוץ חומרים מסוכנים

מפעלים רבים משתמשים בחומרים מסוכנים במגוון נרחב של דרכים וביניהם מפעלי אלקטרוניקה, מתכת, קירור, הדברה וכימיה. השימוש בחומרים מסוכנים אלו מחייב עמידה בדרישות החוק לאחזקת החומרים וזאת כדי לשמור על הבטיחות בסביבת העבודה ולשמור על איכות הסביבה.

חומר מסוכן

חוק החומרים המסוכנים קובע כי חומר מסוכן הוא רעל או כימיקל מזיק. ישנו פירוט מדויק בחוק מה נחשב לרעל וישנם חומרים מסוכנים כמו אלכוהול וחומרים אחרים אשר נוספו לחוק תחת ההגדרה של תקנות סיווג ופטור, אשר מגדירה כמויות וריכוזים אשר נדרשים כדי להגדיר חומר כרעל.

מה החוק דורש ממחזיק חומר מסוכן?

חוק החומרים המסוכנים קובע תקנות לעיסוק בחומרים אלו ולעיתים דרישות החוק יכולות לאתגר מפעלים וארגונים אשר מחזיקים בחומרים מסוכנים, בשל סתירות שונות באופן שבו מנוסח החוק. יש צורך בליווי מקצועי כדי לצלוח מכשולים רבים בתחום זה, אך הדבר בהחלט אפשרי.

החוק דורש בין היתר רישוי עסק, היתר רעלים תקף מטעם המשרד להגנת הסביבה, אחסון על פי החוק לרעלים, כולל הפרדת קבוצות סיכון, שילוט, סימון ועוד, ניהול פנקס רעלים, הקמה ומינוי של צוות חירום, החזקת גיליונות בטיחות לרעלים, ביצוע הדרכות על פי דרישות החוק לעובדים בתחום הרעלים ועוד.

שירות מקיף לטיפול בחומרים מסוכנים

אנו בחברת גרין לייט מספקים שירותי ייעוץ, פתרונות, שינוע וטיפול בחומרים מסוכנים. אנו מבצעים עבודה מקיפה הכוללת את כל תחומי תקנות החוק, תוך עבודה מול הגופים הרגולטוריים ותוך הפעלת הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים. אנו נבחן האם יש צורך בהוצאת היתר רעלים, נאפיין ונסווג את החומרים המסוכנים, נבחן את היישום ואת הדרישות לאחסון הרעלים, נבחן את הדרכים לטפל בפסולת הרעילה ועוד. נשמח להעמיד לרשותך את הניסיון הרב שלנו, אנו מחכים לפנייתך כבר עכשיו.