לאיכות הסביבה ←

ניתוח רוחות

אחד האספקטים הבולטים שניווטו את המאורעות בעולם המערבי לאורך המחצית השנייה של המאה ה-20 ניכר בתהליכי העיור אשר הולכים וצוברים תאוצה במאה ה-21, בהתאם לגידול האוכלוסייה ושינויים בדפוסי החיים שלנו.

אנשים רבים מעדיפים לחיות בערים בשל הנוחות – בעוד שהמרחב האורבני אמנם שומר על שטחים ירוקים רבים סביב ערים – אך במקביל לכך בניית יותר ויותר מבנים גבוהים באזורים ספציפיים גובה מחיר מורגש, הבא לידי ביטוי בדמות תופעות לא רצויות ושינויים במשטר הרוחות.

מדוע יש לבצע ניתוח רוחות?

רוח עזה ומערבולות אוויר המתפתחים בסביבות ובתוך מבנים עירוניים יכולה להיות לעיתים אף מסוכנת. תופעות אלו הובילו רשויות לדרוש ניתוח מוקדם של השפעת הבנייה בפרויקטים גדולים, במיוחד כשמדובר על בניינים ועל התנהגות הרוח במרחב הסמוך לאזור הבנייה.

כתוצאה מכך, נקבעו קריטריונים ברורים לכל סוג של אזור מגורים או מסחר ולמשך החריגה באחוזים המותר בהם. החדשות הטובות הן שכיום, ניתוח רוחות מבוצע באמצעות סימולציות ממוחשבות, שבעזרתן מגבילים את מהירות הרוח המותרת באזורים מסוימים, וקובעים את החריגות המותרות בהתאם לסוג השימוש במבנה בצורה מדויקת.

ניתוח רוחות ממוחשב ומקצועי

את ניתוח הרוחות מבצעים אנשי המקצוע שלנו באמצעות מודל ממוחשב לזרימת רוח, אשר אושר על ידי המשרד להגנת הסביבה, הבוחן את מודל הפרויקט המתוכנן ואת סביבת הפרויקט ברדיוס של 300 מטר, תוך התחשבות הן במבנים קיימים – והן במבנים העתידים לקום בסביבתו.

ניתוח הרוחות נערך סביב הפרויקט במגוון של זמנים ותזמונים (שעות שונות, עונות שונות ותנאים שונים) כאשר בסיום הניתוח מציעים המומחים של גרין לייט פתרונות לחריגות אסורות מהתקן.

פתרונות לניתוב רוחות מאת המומחים

בין היתר, יבחנו המומחים שלנו אמצעים למיתון הרוח כגון שינוי המרקם החיצוני של המבנה, הוספת עצים במיקומים אסטרטגיים, פרגולות ייעודיות למשימה ועוד. אם ברצונך לבצע ניתוח רוחות מקצועי ולקבל פתרונות מהימנים, נציגינו ממתינים לפנייתך כעת – וישמחו לספק לך את כל הפרטים.