לאיכות הסביבה ←

סקר אנרגיה

ושירותי ממונה אנרגיה

תקנות המשרד לתשתיות לאומיות, אנרגיה ומים קובעות כי ארגון אשר צורך אנרגיה בהיקף הגדול מ-300 טון (שווה ערך נפט בשנה) חייב במינוי ממונה אנרגיה אשר הוסמך לכך.

תפקידו של ממונה האנרגיה

ממונה האנרגיה בארגון יבצע באופן שוטף מעקב אחר צריכה והוצאת האנרגיה בארגון, ניתוח של מגמות צריכה, חישוב צריכות סגוליות, זיהוי אמצעי מדידת אנרגיה או מערכות בקרה אותן ניתן להוסיף לארגון, זיהוי אילו גורמים בארגון גורמים לאיבוד אנרגיה, ביצוע מדידות שוטפות לבדיקת תפעול תשתיות האנרגיה בדגש על ייעול, דיווח למשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים באופן שנתי, הדרכות עובדים, השתלמויות בחיסכון באנרגיה, קביעת נהלים, ייעוץ לבחירת התשתיות לארגון ועוד.

מתי יש לבצע סקר אנרגיה

צרכני אנרגיה גדולים מחויבים אחת ל-4.5 שנים לבצע סקר איתור פוטנציאל לחיסכון באנרגיה, או בקיצור – סקר אנרגיה וזאת על פי תקנות האנרגיה המחודשות. צרכני אנרגיה גדולים מוגדרים כך כשעלות הוצאות האנרגיה שלהם עולם על 1,250 טון בשנה. לא מדובר על נושא שניתן לזלזל בו, גם רשויות מקומיות וגופים ציבוריים מחויבים בכך. המשרד להגנת הסביבה שם לו למטרה לבצע אכיפה מסיבית בנושא וניתן לראות כי על ארגונים שלא הגישו סקרי אנרגיה הוטלו קנסות של מאות אלפי שקלים.

הסקר בוחן את צריכת האנרגיה בארגון ואת התנהלותו למול צריכה זו, תוך ניתוח תשתיות האנרגיה. הוא כולל את כל המערכות בארגון – קירור, מיזוג, חום וקיטור, תאורה, אוויר דחוס ועוד. בסקר מגבשים המלצות כדי לממש את פוטנציאל החיסכון באנרגיה כולל תוכנית התייעלות.

אנו בחברת גרין לייט מלווים עסקים, ארגונים וחברות כבר שנים רבות בביצוע סקר אנרגיה ומספקים שירותי ממונה אנרגיה. אנו מביאים עמנו ניסיון רב, ידע ושיטת עבודה מוכחת ואנו נעמיד את כולם לרשותך, כדאי ליצור עמנו קשר כעת.