לאיכות הסביבה ←

חיזוי קרינה

עד לפני כמה עשורים, הייתה המודעות לסכנות הקרינה נמוכה יחסית – ומבני ציבור, חינוך ומגורים הוקמו ללא התחשבות בנושאים כמו שדות אלקטרומגנטיים והסיכונים שלהם.

כיום המודעות לנושא גבוהה וישנן תקנות מחייבות על פיהן יש לפעול וזאת כדי להבטיח את בריאות הציבור. להליך חיזוי הקרינה קוראים גם בשמות סקר קרינה, אומדן קרינה או הדמיית קרינה. החיזוי מראש מאפשר לבצע בנייה מותאמת צרכי קרינה שגם הכרחית לקבלת היתר בנייה ירוק.

הליך חיזוי קרינה

על פי החוק, אם יש במבנה כל שהוא מקור קרינה, אנטנה או חדר שנאים, יש לפעול על פי החוק כדי להפעילם, חיזוי נכון של קרינה יבטיח קבלת היתר נדרש עליו ניתן יהיה לשמור ביציבות. מדובר על הליך מורכב שנעשה על ידי יועץ מומחה אשר הוסמך לכך על ידי המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים וזאת באמצעות מכשור מכויל מותאם על פי דרישות משרדים ממשלתיים אלו. חשוב לדעת – הפעלת מקור קרינה ללא היתר יכול לחשוף את הקבלן הבונה ואת בעלי המבנה לתביעות אזרחיות ופליליות.

כיצד הבדיקה מתבצעת?

בדיקת חיזוי קרינה מספקת אומדן על שיעורי הקרינה, על עוצמתה, כמותה ומיקומה המדויק בכל אזור במבנה. במידה ומתגלה אזור בו ישנן רמות קרינה אשר יכולות לסכן את השוהים במקום יש לבצע תוכנית מפרט מיגון. הבדיקה מבוצעת מול התכנון האדריכלי של המבנה ובהתאם לתוכניות החשמל שלו, מבוצע תכנון מתמטי של כל הפרמטרים לחישוב הקרינה ובהתאם מבוצע מפרט המיגון. יש לזכור שתכנון מראש זול יותר, מונע מצבי סיכון ונכון יותר לכל חברה שמבקשת לקבל היתר בנייה.

אנו בחברת גרין לייט מבצעים בדיקות חיזוי קרינה ותוכניות מיגון בהתאם, בשימוש כלים טכנולוגיים מתקדמים, ניסיון רב שצברנו בתחום וביחס אישי לכל לקוח. כדאי לצלצל כבר עכשיו, נשמח לעמוד לרשותך.