לאיכות הסביבה ←

בדיקות קרינה בלתי מייננת מרשת החשמל (ELF)

אנשים חשופים לקרינה בלתי מייננת מרשת החשמל בכל מקום בו נעשה שימוש בחשמל. אלה יכולים להיות מקומות מגורים, בתי ספר וגני ילדים, מבני תעשייה או מבנים מסחריים, מקומות עבודה, בתים ולמעשה בכל מקום בו נעשה שימוש בחשמל.

בישראל מתח החשמל הוא בגובה 220 וולט, לעיתים כדי להגביר את הספק האנרגיה יש צורך בהגברתו וככל שהצריכה גבוהה יותר כך השדה המגנטי יגדל ואנו חשופים לאותם שדות מגנטיים שנפלטים ממתקני החשמל.

מה אומר החוק?

בשנת 2009 נכנסו לתוקף תקנות הקרינה הבלתי מייננת שנועדו להגן על הסביבה ועל אנשים מפני חשיפה לשדות אלקטרומגנטיים, של קרינה בלתי מייננת. על פי התקנות ישנו הסדר של עיסוק במקורות קרינה אלו בדמות איסורים וחובות אותם יש לקיים. ישנם קריטריונים שונים הקובעים את המרחק בין מתקני חשמל ובנייני מגורים, מוסדות חינוך וזאת בהתאם לסוג המתקן. למשל, לוחות חשמל וחדרי חשמל במקומות עבודה או מבנים תעשייתיים הנם בעלי מתח חשמל גבוה, כדי למנוע חשיפה לקרינה יש לבצע בדיקות קרינה במכשירים רגישים ולהיעזר במומחים לבחינת השלכות הקרינה.

אילו בדיקות קרינה ישנן?

ישנן שתי בדיקות קרינה אותן ניתן לבצע, האחת היא בדיקת קרינה רגעית אשר מתבצעת בסקירה ומיפוי של רמות הקרינה כדי לאמוד אם יש קרינה בחדר. הבדיקה השנייה היא בדיקת קרינה רציפה ובאמצעותה ניתן להפיק מידע על רמות הקרינה בשעות העומד ובשעות רגיעה, לאורך 24 שעות וזאת כדי לקבל תמונה מדויקת של רמות הקרינה במבנה.

אנו בחברת גרין לייט מבצעים בדיקות קרינה בלתי מייננת מרשת החשמל ובדיקות קרינה נוספות לפרטיים ולמוסדות, בזמינות גבוהה, תוך אדיבות, יחס אישי ומקצועיות. נשמח לעמוד לרשותך, כדאי לצלצל כבר עכשיו להזמין בדיקה.